Влатко Стефановски со нов албум „Огледало“

Вторник, 24 Ноември 2020

„Огледало“ е новиот албумски запис на најпознатиот македонски гитарист, музичар, композитор Влатко Стафановски.

Целиот материјал е со потпис на Влатко, музика, текст и аранжман, а видео записот е дело на „CroRec Digital“, секторот за видео продукција на хрватскиот музичко-издавачки гигант „Croatia Records“.

„Огледај се во мене
За да видиш која си
Огледај се во мене
За да видиш дали моја си„ - пее Стефановски во насловната албумска песна „Огледало“.

Влатко Стафановски со задоволство ги сподели со публиката на социјалните мержи и остатокот од своите нови нумери. Слушнете ја „Taftalidze Shuffle“.

И, „Гаража“. Мора да се ова спомени од детството, опеани од времето на гаража дружбите и почетоците на музичките тренинзи и подеми на Влатко, а подоцна и групата „Леб и сол“.

Следуваат „Раскрсница“, потоа „Global Warming-Lokal Freezing“...
Продажбата на новиот албум „Огледало“ ја огласи издавачот „Croatia records“ како за хрватскиот, така и за музичкиот пазар на Балканот.

Vlatko Stefanovski, gitaristički virtuoz, upravo je objavio novi studijski album! ???? "Taftalidze Shuffle", na kojem je...

Posted by Croatia Records on Friday, November 20, 2020
Last modified on Вторник, 24 Ноември 2020 - 12:25

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.