Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Новак Џоковиќ со нов рекорд на АТП листата

Понеделник, 08 Март 2021

Ноле испиша тениска историја.
Српскиот тенисер и рекет број 1 во светот, денеска го исполни најдолгиот временски рекорд како првак, носител на тронот на АТП листата со низа од 311 недели.
Со овој денешен рекорд тој е најдолгиот носител на титулата светски рекет број еден, оставајќи го зад себе Федерер кој претходно имаше рекордна низа од 310 недели.

Рекордот е конечно срушен. Новак е временско најдолгиот светски тениски рекордер.
Првата честитка за соборениот рекорд пристигна токму oд „ATP Tour“:

The record is broken! Novak Djokovic now holds the record for most weeks at No. 1 in the FedEx ATP Rankings ???? #Novak311

Posted by ATP Tour on Monday, March 8, 2021
Еве кои тенисери ги стави Ѓоковиќ зад себе: „Стремете се кон вашите соништа“ порачаа од Фондацијата Новак Ѓоковиќ. „311 недели. Продолжуваме да броиме“ напиша на ФБ неговата сопруга Јелена.

????❤️❤️

Posted by Novak Djokovic on Monday, March 8, 2021
Last modified on Вторник, 09 Март 2021 - 05:57

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.