Хуманитарен Апел за 7-год. Викторија!

Петок, 23 Април 2021

Седумгодишнта Викторија Костадинова од Гевгелија боледува од леукемија и има потреба од пресадување на коскена срцевина за да ја победи болеста.

Зафатот може да се изведе во специјализирана установа за трансплантција на коскена срцевина во Турција од каде на семејството Костадинови им рекле дека чини 70.000 евра.

Родителите на Викторија немаат толку средства за да и' пружат соодветен здравствен третман на својата керка па се обраќаат до хуманите луѓе за помош.

Вчера и денес учениците од Ученичката заедноца на ООУ „Крсте Мисирков“ од Гевгелија поставија штандови за собирање хуманитарна парична помош од гевгеличани, за помош на својата сокласничка, првоодделенката Викторија.

Ако не ги стигнете учениците во термин до 12 часот денеска, пред Кит-Го и пред Градската библиотека, можете да се вклучите во хуманитарната акција за помош на малата Викторија со уплата на една од следните Жиро сметиi:

Девизна сметкa:

Корисник: Тиме Костадинов

IBAN: MK07200003846593192

SWIFT CODE: STOBMK2X

Жиро сметка:

Корисник: Тиме Костадинов

200- 002238635444

Депонент: Стопанска Банка

Голема благодарнст упатува до сите кои е се вклучат во акцијата семејството на Викторија, во надеж дека добрите и хумани луѓе од нашата заедница ќе и' помогнат на малата хероина после компликациите со хемотерапијата да се избори за здравјето во своето тело.

Бидете хумани, Вашето малку одвоено, за Викторија значи голема надеж дека добрите луѓе ќе и' помогнат да оздрави и да се врати дома меѓу своите, да се врати на училиште и да слави нови родендени со децата, а не во Болница каде го одбележа неодамна својот 7-ми роденден.

Да и' помогнеме сите на Викторија да ја победи болеста!

 

Last modified on Петок, 23 Април 2021 - 16:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна

Повеќе

Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од

Повеќе

Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран

Повеќе

Меморијален турнир за Бранко Николиќ

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на

Повеќе

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република

Повеќе

Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на

Повеќе

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00

Повеќе

Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските

Повеќе

Aктерката Стојановска осуденa на 3,5 години затвор, за шверц на кокаин, а

За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање

Повеќе

Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.