Вакцина - нова песна на Дац и Александар

Сабота, 24 Април 2021

На денешен ден, 24 април лани, дуото составено од Драган Спасовски-Дац и Александар Митевски ја промовираа пандемската верзија "КОРОНА ЧАО" на познатата „Бела чао“.
Токму на годишнината од оваа песна денес тие подаруваат нова. песна „Вакцина" која е кавер на светски познатата "МАРИНА", во придружба на нивните музички пријатели, направена за добра забава. Инспирацијата е секако пандемијата и промените во животот која таа ги носи, но и новите приоритети кои ги налага во однос на здравјето и социјалните релации.

- „Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов :) Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки“ велат од дуото Даци и Александар.
..
Специјален гостин: во новото музичко пандемско издание е Денис Јанкуловски - познат како „Космонаутко“, вработен во Институтот за јавно здравје кој з време на целиот период на пандемијата ги посетува ковид суспектните дома и им зема бриз, а за да ја растера тешкотијата на денот и ризикот од болеста денот го започнува со песна која ја постира на социјалните мрежи.

Еве ги заедно, Дац, Александар и Космонаутко со „Вакцина“.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна

Повеќе

Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од

Повеќе

Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран

Повеќе

Меморијален турнир за Бранко Николиќ

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на

Повеќе

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република

Повеќе

Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на

Повеќе

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00

Повеќе

Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските

Повеќе

Aктерката Стојановска осуденa на 3,5 години затвор, за шверц на кокаин, а

За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање

Повеќе

Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.