Вакцина - нова песна на Дац и Александар

Сабота, 24 Април 2021

На денешен ден, 24 април лани, дуото составено од Драган Спасовски-Дац и Александар Митевски ја промовираа пандемската верзија "КОРОНА ЧАО" на познатата „Бела чао“.
Токму на годишнината од оваа песна денес тие подаруваат нова. песна „Вакцина" која е кавер на светски познатата "МАРИНА", во придружба на нивните музички пријатели, направена за добра забава. Инспирацијата е секако пандемијата и промените во животот која таа ги носи, но и новите приоритети кои ги налага во однос на здравјето и социјалните релации.

- „Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов :) Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки“ велат од дуото Даци и Александар.
..
Специјален гостин: во новото музичко пандемско издание е Денис Јанкуловски - познат како „Космонаутко“, вработен во Институтот за јавно здравје кој з време на целиот период на пандемијата ги посетува ковид суспектните дома и им зема бриз, а за да ја растера тешкотијата на денот и ризикот од болеста денот го започнува со песна која ја постира на социјалните мрежи.

Еве ги заедно, Дац, Александар и Космонаутко со „Вакцина“.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.