Вакцина - нова песна на Дац и Александар

Сабота, 24 Април 2021

На денешен ден, 24 април лани, дуото составено од Драган Спасовски-Дац и Александар Митевски ја промовираа пандемската верзија "КОРОНА ЧАО" на познатата „Бела чао“.
Токму на годишнината од оваа песна денес тие подаруваат нова. песна „Вакцина" која е кавер на светски познатата "МАРИНА", во придружба на нивните музички пријатели, направена за добра забава. Инспирацијата е секако пандемијата и промените во животот која таа ги носи, но и новите приоритети кои ги налага во однос на здравјето и социјалните релации.

- „Верзијата е направена за еден ден, од идеја до реализација, со многу љубов :) Благодарност до нашата публика која е цело време со нас во целиот пандемиски период, а ние продолжуваме да и возвраќаме со многу љубов, позитивна енергија и насмевки“ велат од дуото Даци и Александар.
..
Специјален гостин: во новото музичко пандемско издание е Денис Јанкуловски - познат како „Космонаутко“, вработен во Институтот за јавно здравје кој з време на целиот период на пандемијата ги посетува ковид суспектните дома и им зема бриз, а за да ја растера тешкотијата на денот и ризикот од болеста денот го започнува со песна која ја постира на социјалните мрежи.

Еве ги заедно, Дац, Александар и Космонаутко со „Вакцина“.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.