Приведен 42 годишен гевгеличанец

Недела, 16 Мај 2021

Од дневниот полициски билтен на МВР дознаваме дека во Полициска станица Гевгелија е притворен, а претходно приведен и осомничен гевгеличанец, за кого е во подготовка обвинителен поднесок.

Во извештајот за притворениот гевгеличанец МВР наведува дека на 14.05.2021 година, (петокот попладне) во 16.10 часот во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода Н.Ј.(42) од Гевгелија.
При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја, кафеава прашкаста материја и неколку предмети со остатоци од кафеава прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во полицискиот извештај на МВР.Last modified on Недела, 16 Мај 2021 - 22:02

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна

Повеќе

Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од

Повеќе

Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран

Повеќе

Меморијален турнир за Бранко Николиќ

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на

Повеќе

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република

Повеќе

Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на

Повеќе

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00

Повеќе

Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските

Повеќе

Aктерката Стојановска осуденa на 3,5 години затвор, за шверц на кокаин, а

За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање

Повеќе

Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.