Дводневна жалост во општина Дојран за трагичната смрт на Бранко Николиќ

Среда, 19 Мај 2021

Со тажна вест за загуба на еден млад живот, 25 годишниот Бранко Николиќ од с.Николиќ, дојранско, денеска општина Дојран прогласи дводневна жалост по ненадејната смрт на својот млад сограѓанин.

- „Беше дете со златно срце, вредно и чесно момче, човек со ведар дух, голем пријател. Неговото име ќе го споменуваме со љубов и непребол.
Поради оваа голема загуба за семејството Николиќ, но и за Општина Дојран, денес и утре се прогласени за денови на жалост во нашата општина“ објави на социјалните мрежи градоначалникот на општина Дојран, Анго Ангов.

Бранко Николиќ, беше вработен во „B-R Transport“ од 18 март 2015 до вчерашниот кобен и трагичен ден. Беше ведар и друштвен лик, сакан од својата средина, сокласниците поранешни, соработниците сегашни, сограѓаните кои на ваков начин му оддаваат почит и Вечна слава за изгубениот млад живот.
Бранко на 19 јули ќе славеше 26ти роденден. Завршил Средно училиште во „Никола Карев“ Струмица, жител на Николиќ, населено место во општина Дојран.

Николиќ и Дојран тагуваат за Бранко.

Last modified on Среда, 19 Мај 2021 - 16:47

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна

Повеќе

Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од

Повеќе

Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран

Повеќе

Меморијален турнир за Бранко Николиќ

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на

Повеќе

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република

Повеќе

Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на

Повеќе

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00

Повеќе

Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските

Повеќе

Aктерката Стојановска осуденa на 3,5 години затвор, за шверц на кокаин, а

За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање

Повеќе

Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.