„Пријатели“ повторно заедно на ТВ екраните, после 20 години

Четврток, 27 Мај 2021

Додека ја гледаме репризата од култната серија „Пријатели“ (се емитува на Македонската Телевизија), старата ектерска екипа после 20 години се обедини повторно за снимање на нови продолженија од култниот серијал.

Нашите омилени пријатели Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери, Дејвид Швимер и специјалните гости повторно се обединија за да разговараат за сè, од нивниот процес на кастинг до тоа дали Рос и Рејчел навистина биле на пауза. Сведок на нераскинливата врска на групата која совршено го овековечи моментот во животот кога твоите пријатели ќе станат твое семејство.

Во средата, (минатата недела) беше објавен и официјалниот трејлер за „Friends-The Reunion“. На клипот се појавуваат сите оригинални членови на актерската екипа во улога на познатите пријатели: Рејчел, Моника, Фоби, Чендлер, Џои и Рос, како и неколку специјални гости, меѓу кои и Лејди Гага.
Специјалното видео издание на најновата средба на старите пријатели (после две децении) треба да се емитува денеска, на 27 мај на „HBO Max“ во 12:00pm PT / 3:00am. 

А еве што мислат актерите за нивното повторно „обединување“: 

 

 

 

Last modified on Четврток, 27 Мај 2021 - 04:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Добредојде на летото – денеска е најдолгиот ден во годината

Летото започна денеска. На северната хемисфера на Земјата летото започна

Повеќе

Ден задушница - Гевгеличани ја испочитуваа традицијата

Пандемские ограничувања завршија. Денеска Гевгелиските гробишта беа преполни од

Повеќе

Огнената драма кај Калдрмата, Нов Дојран успешно ликвидирана

Со три возила, девет пожарникари од ТППЕ Гевгелија, Валандово и ДППД од Дојран

Повеќе

Меморијален турнир за Бранко Николиќ

Во чест и спомен на прерано починатиот Бранко Николиќ (25 годишен), жител на

Повеќе

Истечените пасоши ќе важат до крајот на оваа година

Министерството за внатрешни работи ги известува државјаните на Република

Повеќе

Првенци полуматуранти од ООУ Гевгелија - учебна 2020/21

Општинските основни училиште во Гевгелија ги прогласија своите Првенци на

Повеќе

Од полноќ нема полициски час

Целосно укинување на полицискиот час настапува на полноќ, денеска од 00:00

Повеќе

Бесплатна патарина за српските туристи низ автопатот „Пријателство“

Од денеска на полноќ по целата должина на Автопатот „Пријателство“ српските

Повеќе

Aктерката Стојановска осуденa на 3,5 години затвор, за шверц на кокаин, а

За меѓународен шверц на 700 килограми кокаин од Колумбија до Шпанија и барање

Повеќе

Укинување на полицискиот час, враќање на свадбите - предлог на КЗЗ

Министерството за здравство информира дека ова утро на состанок на Комисијата

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.