Топ Новости

„Пријатели“ повторно заедно на ТВ екраните, после 20 години

Четврток, 27 Мај 2021

Додека ја гледаме репризата од култната серија „Пријатели“ (се емитува на Македонската Телевизија), старата ектерска екипа после 20 години се обедини повторно за снимање на нови продолженија од култниот серијал.

Нашите омилени пријатели Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери, Дејвид Швимер и специјалните гости повторно се обединија за да разговараат за сè, од нивниот процес на кастинг до тоа дали Рос и Рејчел навистина биле на пауза. Сведок на нераскинливата врска на групата која совршено го овековечи моментот во животот кога твоите пријатели ќе станат твое семејство.

Во средата, (минатата недела) беше објавен и официјалниот трејлер за „Friends-The Reunion“. На клипот се појавуваат сите оригинални членови на актерската екипа во улога на познатите пријатели: Рејчел, Моника, Фоби, Чендлер, Џои и Рос, како и неколку специјални гости, меѓу кои и Лејди Гага.
Специјалното видео издание на најновата средба на старите пријатели (после две децении) треба да се емитува денеска, на 27 мај на „HBO Max“ во 12:00pm PT / 3:00am. 

А еве што мислат актерите за нивното повторно „обединување“: 

 

 

 

Last modified on Четврток, 27 Мај 2021 - 04:06

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.