Топ Новости

Шерон Стоун и на 63 години изгледа одлично

Вторник, 29 Јуни 2021

Холивудската актерка Шерон Стоун ги одушеви обожавателите на Instagram со фотографија на којашто позира во жолто бикини.

- „Среќно лето“, им порача таа на обожавателите и доби безброј комплименти за изгледот.

Неодамна, Шерон во интервју за Vogue откри која е тајната за нејзиниот добар изглед во 64-тата година од животот.

- „Луѓето мислат дека мора постојано да одат во теретана и да креваат тегови, но не е така. Мора да го движите телото и да додадете малку отпор. Јас многу вежбам со нозете, правам склекови и слично.

Покрај тоа, од исхраната ги исфрлила алкохолот и глутенот, наместо кафе пие чаеви.

- „Избегнувам преработена храна, но не можам да престанам да јадам чипс“, откри таа.

Што се однесува до стареењето, тоа за неа е неизбежен дел од животот.

- „Не сакам да бидам безвремена убавица. Сакам да бидам најдобра што можам во моите години“, вели таа.

На своите обожаватели им приреди и модно сеќавање на култната сцена од филмот „Основен инстинкт“ облекувајќи маица со принт од сцената која ја игра таа. На пријателите во постот им порача: „Бев таму и го стрив тоа“.

Денес воодушевува со својaта појава иако ја полни седмата декада од својот живот. Холивудската убавица доживеа мозочен удар и седум години беше неангажирана, се додека не проговори за својата здравствена состојба, па почна да добива понуди за снимање. Беше добитничка на награда "Woman of the year" во избор на GQ. Добитничка е на Златен Глобус за улогата во филмот „Казино“ каде игра со Роберт Де Ниро. Денес и после се' изгледа здраво и среќно.
Last modified on Вторник, 29 Јуни 2021 - 17:36

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

Намалeно осветлување на државните патишта поради енергетската криза

Минимален сигурносен обем на осветлување на јавните патишта е дел од одлуката

Повеќе

Василица во гевгелиско - традиција за празникот среде некрстените денови

Денес е Василица, празник среде некрстените денови.
На први јануари по стариот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.