Топ Новости

Трагична сообраќајка за 22 годишник од МК во Грција

Понеделник, 05 Јули 2021

Дваесет и двегодишно момче од Македонија загина во сообраќајна несреќа што се случила во неделата (4.07.2021 г.) утрото околу 6.30 часот по локално време во познатото грчко летувалиште Халкидики, објави грчкиот портал, „Халкидики њуз“ (https://www.halkidikinews.gr).

Сообраќајната несреќа се случила на патот Полихроно-Ханиоти, каде 22-годишниот возач под засега неразјаснети околности изгубил контрола над својот автомобил и се превртел.

Младиот човек кој дошол на годишен одмор на Халкидики починал веднаш на местото на несреќата, бидејќи бил исфрлен преку шофершајбната надвор од автомобилот.

Неговиот 21-годишен совозач бил повреден и пренесен во болницата во Полигирос.

Причините за несреќата ги испитува Одделот за сообраќај на Неа Муданија.

Веста одекна траорно во Гевгелија, како за младата загуба, така и по сознанието дека се работи за двајца млади жители на Гевгелија.

 
Фото: halkidikinews.gr

 

 

Last modified on Вторник, 06 Јули 2021 - 00:00

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Страотен пожар во Кочани и кочанско

Порталот Кочанска Котлина јави дека пожарот пред два часа е забележан во

Повеќе

Тешко повредени двајца малолетници на Динќот

Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со

Повеќе

Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување

Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24

Повеќе

По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода

Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено

Повеќе

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.