Топ Новости

ВИДЕО: „Порок“ нова песна на Тамара Тодевска

Сабота, 10 Јули 2021

„Урбан Рекордс“ на својот „Јутјуб“ канал ја промовираше новата песна и видео на Тамара Тодевска со наслов „Порок“.
Македонската поп-пејачка, двојна претставничка на Македонија на Евровизија, гевгелиска снаа и мајка во спотот се појавува како фам фатал и за еден ден од објавата на јутјуб има над 18.000 прегледи.

Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман повторно во соработка на Лазар Цветковски и Тамара, а микс и мастеринг на Лазар Цветковски.

Спотот го изработиле Били Д и Гордан Божиновски, како модел се појавува Имам Тотиќ, снимен е во студио во Скопје, а за стајлингот на Тамара како фам фатал се погрижи Игор Марков.

Поп-ѕвездата летово најави два спектакуларни солистички концерти под отворено небо, во Охрид и во Хераклеа, со почитување на сите мерки против Ковид-19.

Концертот во Античкиот театар во Охрид е закажан за 27 јули од 22 часот, а концертот во Античкиот театар Хераклеа е закажан за 1 август од 21.30 часот. Влезниците за двата концерти се пуштени во продажба.

- „Нешто сосема ново од Тамара, изгледа уште се немам навикнато на ваквата Тамара“, „Браво, друга димензија, од почеток до крај!“, „Топ песна“, беа само дел од коментарите на „Јутјуб“.

Тамара на својот инстаграм профил ја подготвуваше својата публика на новитетот со неколку провокативни фото избори.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Страотен пожар во Кочани и кочанско

Порталот Кочанска Котлина јави дека пожарот пред два часа е забележан во

Повеќе

Тешко повредени двајца малолетници на Динќот

Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со

Повеќе

Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување

Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24

Повеќе

По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода

Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено

Повеќе

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.