Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

ВИДЕО: „Порок“ нова песна на Тамара Тодевска

Сабота, 10 Јули 2021

„Урбан Рекордс“ на својот „Јутјуб“ канал ја промовираше новата песна и видео на Тамара Тодевска со наслов „Порок“.
Македонската поп-пејачка, двојна претставничка на Македонија на Евровизија, гевгелиска снаа и мајка во спотот се појавува како фам фатал и за еден ден од објавата на јутјуб има над 18.000 прегледи.

Музиката е на Лазар Цветковски и Тамара, со текст на Тајзи, аранжман повторно во соработка на Лазар Цветковски и Тамара, а микс и мастеринг на Лазар Цветковски.

Спотот го изработиле Били Д и Гордан Божиновски, како модел се појавува Имам Тотиќ, снимен е во студио во Скопје, а за стајлингот на Тамара како фам фатал се погрижи Игор Марков.

Поп-ѕвездата летово најави два спектакуларни солистички концерти под отворено небо, во Охрид и во Хераклеа, со почитување на сите мерки против Ковид-19.

Концертот во Античкиот театар во Охрид е закажан за 27 јули од 22 часот, а концертот во Античкиот театар Хераклеа е закажан за 1 август од 21.30 часот. Влезниците за двата концерти се пуштени во продажба.

- „Нешто сосема ново од Тамара, изгледа уште се немам навикнато на ваквата Тамара“, „Браво, друга димензија, од почеток до крај!“, „Топ песна“, беа само дел од коментарите на „Јутјуб“.

Тамара на својот инстаграм профил ја подготвуваше својата публика на новитетот со неколку провокативни фото избори.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот

Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на

Повеќе

Прогласена тридневна жалост во цела држава за настраданите во Тетово

На денешната вонредна владина седница прогласена е тридневна жалост на

Повеќе

Пожар во тетовската ковид болница, има и жртви

Вечерва, околу 21 часот избувна пожар во модуларната ковид болница во Тетово.

Повеќе

Честит Ден на независноста - 8 Септември!

Пред три децении на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на Македонија на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.