Топ Новости

Штипјани се простуваат од медицинската сестра која си го одзеде животот

Четврток, 15 Јули 2021

На фејсбук страницата „Штипска идила“, штипјани кои ја познаваа како одлична медицинска сестра, се простуваат од 22-годишната сограѓанка која си го одзеде животот. Тие како што рекоа, не паметат вака голема трагедија.

- „Многу сме потресени, не знам како да кажам. Цело село е возбудено. За време на пандемијата девојката несебично помагаше, особено на оние кои беа во тешка здравствена состојба. Татко и често велеше, дека можно е и да се зарази, но таа не обрнуваше внимание на тоа“, вели нејзината сограѓанка.

- „Цело време во првите борбени редови за време на пандемијата. Каратистка, вредна медицинска сестра, прекрасна личност… А, имаше само 22 години. Почивај во мир“, пишува на Фејсбук страницата Штипска идила.

Таму, штипјани ја искажуваат својата тага. Во коментарите не штедат пофални зборови за оваа девојка која по самоубиството на својот сакан (25 год.), одлучи сама да си го одзеде животот.

Од младата 22 годишна медицинкс сестра се прости и градоначалникот на Штип, д-р Сашко Николов.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Страотен пожар во Кочани и кочанско

Порталот Кочанска Котлина јави дека пожарот пред два часа е забележан во

Повеќе

Тешко повредени двајца малолетници на Динќот

Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со

Повеќе

Пуштен во употреба „Јужен Вардар“ систем за наводнување

Новиот систем за наводнување „Јужна Вардарска долина“ - Втора Фаза, вреден 24

Повеќе

По три дена недостаток, вечерва Моин ќе добие вода

Поради дефект на водна пумпа на бунарите кај Моин жителите од ова населено

Повеќе

Подгответе се за 10 дневна температурна 40-ка до 44℃, со УВ=9

Актуелно предупредување од УХМР - доаѓа портокалова (алертна) фаза која ќе трае

Повеќе

Пресудени 25 години затвор за организаторите на нападот од 27 април

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски денеска во Основниот

Повеќе

Градоначалник спасил давеничка на плажа

Штипјани со гордост денеска објавуваат на социјалните мрежи дека нa јавна плажа

Повеќе

Повторно поплави во Белгија - водата носи се' пред себе

Дождовната сезона и поплавите во централна Европа како уште да не ја завршиле

Повеќе

Македонскиот гениј Давков освои сребро на Светската математичка олимпијада

Осмоодделенецот Дамјан Давков од Штип на Светската математичка олимпијада ИМО

Повеќе

Пресечен меѓународен канал за дрога, приведени гевгеличани

Во  вчерашната акција на  МВР запленета е дрога во вредност од 150.000 евра,

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.