Штипјани се простуваат од медицинската сестра која си го одзеде животот

Четврток, 15 Јули 2021

На фејсбук страницата „Штипска идила“, штипјани кои ја познаваа како одлична медицинска сестра, се простуваат од 22-годишната сограѓанка која си го одзеде животот. Тие како што рекоа, не паметат вака голема трагедија.

- „Многу сме потресени, не знам како да кажам. Цело село е возбудено. За време на пандемијата девојката несебично помагаше, особено на оние кои беа во тешка здравствена состојба. Татко и често велеше, дека можно е и да се зарази, но таа не обрнуваше внимание на тоа“, вели нејзината сограѓанка.

- „Цело време во првите борбени редови за време на пандемијата. Каратистка, вредна медицинска сестра, прекрасна личност… А, имаше само 22 години. Почивај во мир“, пишува на Фејсбук страницата Штипска идила.

Таму, штипјани ја искажуваат својата тага. Во коментарите не штедат пофални зборови за оваа девојка која по самоубиството на својот сакан (25 год.), одлучи сама да си го одзеде животот.

Од младата 22 годишна медицинкс сестра се прости и градоначалникот на Штип, д-р Сашко Николов.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.