Топ Новости
Исчезнатиот Илија Минов погребан денеска - Четврток, 02 Септември 2021 14:07

Тешко повредени двајца малолетници на Динќот

Понеделник, 02 Август 2021

Празничната раздвиженост предизвика посета на релации и користење на возила со несоодветна обука од страна на младите, па дури и тинејџери.
Двајца малолетници со мопед паднале на коловозот кај месноста Динќот и при тоа се здобиле со тешки телесни поврeди.

За несреќните малолетници известиле службено медицинските лица од Општа Болница Гевгелија каде биле донесени лица повредени во сообраќајна незгода, со службена регистрација на повредените од сообраќајката до дежурните во ОВР Гевгелија. Повредените биле донесени на 01.08.2021 во 01.05 часот во ЈЗУ „Општа Болница Гевгелија“.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанатата сообраќајка и било констатирано дека околу 00.45 часот на ул. „Моински пат“, на место викано „Динќут“, мопед „РКС-снајпер 50“, со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од малолетник од с.Моин, паднал на коловозот. Во незгодата возачот и малолетната сопатничка се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во ЈЗУ Општа Болница Гевгелија.
Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.Last modified on Понеделник, 02 Август 2021 - 16:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Септемвриско лето - натпросечно топло време

Долго топло лето во Гевгелија и на југот со продолжена капачка сезона во водите

Повеќе

Изгаснат пожарот кај населбата Карач, Ст.Дојран

Пожар над туристичката населба Карач во Стар Дојран беше забележан вчера во

Повеќе

ПОПИС 2021- досега попишани 502.000 граѓани

Заклучно до 20 часот вечерва се реализира осмиот пописен ден во државата и во

Повеќе

ОИК Гевгелија: Доставени се 5 кандидатури за градоначалник и 6 советнички листи

До синоќа на полноќ кога законски истекува рокот за поднесување на кандидатури

Повеќе

Богданчанец пронајден мртов во својот дом

Во петокот, на 10.09.2021 во 14:30 часот во Полициска станица Гевгелија било

Повеќе

Министерот Филипче поднесе оставка

Министерот за здравство Венко Филипче штотуку соопшти дека од морални причини

Повеќе

93-годишна дојранчанка е тешко повредена откако со автомобил излетала од патот

Синоќа 9 септември во 20.40 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на

Повеќе

Прогласена тридневна жалост во цела држава за настраданите во Тетово

На денешната вонредна владина седница прогласена е тридневна жалост на

Повеќе

Пожар во тетовската ковид болница, има и жртви

Вечерва, околу 21 часот избувна пожар во модуларната ковид болница во Тетово.

Повеќе

Честит Ден на независноста - 8 Септември!

Пред три децении на денешен ден, над 95 проценти од граѓаните на Македонија на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.