Топ Новости

11-ти „Д Фестивал“ започува вечерва во Дојран

Петок, 13 Август 2021

Дводневната фестивалска концертна забава „Д Фестивал“ започнува вечерва на големата сцена кај паркингот Гранит во Дојран.

Традиционалниот домаќин денеска ги прими првите посетители, сценските монтери, гостите кои ќе се придружат овие два дена во публиката. Влезот се отвара во 20:00 часот.

- „Сценските настапи се резервирани за Gorgon City, Dubioza kolektiv, Djaikovski, Foltin, Smut, Smoke Mardeljano, Strajk Oficijalen Profil, Repetitor, 21 Vek и уште повеќе... Два дена љубов, музика, плажа, езеро и фестивалските луѓе повторно заедно! Создаваме поубав свет“ - велат огранзаторите на традиционалниот летен музички фестивал во Дојран, „Д Фестивал“.

ВАЖНО!! за сите кои поседуваат фестивалски влезници: денеска и утре, од 12 до 20 часот во канцелариите на Туристичкото биро кое се наоѓа пред самата Општина во Дојран ќе може да ја промените својата карта со алка која ќе ви овозможи избегнување на било каква потенцијална гужва за време на настанот.
За сите што нема да стигнат преку ден, по 20 часот заменското место ќе биде на главниот и препознатлив пункт за продажба на билети пред Главна бина каде што ќе може да го замените својот билет за фестивалска нараквица.

Влезниците за двата фестивалски дена се 800 денари, односно 850 со три дена кампување, а за еден ден цената е 500 денари. Организаторот известува дка важат и купените билети за фестивалот закажан за 2020 година, кој беше одложен поради пандемијата.

Најверната публика, првите кампери веќе се на старо место во исчекување на првата фестивалска но вечерна забава.
Last modified on Петок, 13 Август 2021 - 17:31

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.