Топ Новости

Поздрав со сирени за српските пожарникари на ГП Богородица

Сабота, 14 Август 2021

Попладнево конвој на противпожарни возила и помошни возила од единицата за Противпожарна заштита од Србија кои шест дена беа на помош во гаснењето на пожарите кои беснееја на север од островот Евија во Грција, на Егејското море, поминаа на пат кон дома низ Граничниот премин Богородица кај Гевгелија.
Овде тие со победнички сирени ги поздравија сите од преминот Богородица враќајќи се од успешно заршената мисија во гаснењето на пожарите во Грција, а ги имаше на разни страни близу 500 на број.

Возилата затекнати во тој момент на ГП Богородица ги отпоздравија „огнените херои“ од Србија.
Видеото од атмосферата на Богородица го сподели „Секторот за вонредни ситуации при МУП на Србија.

Добредојде на пожарникарите-херои во Србија им посакаа со соодветен церемонијал - водени топови.
Last modified on Сабота, 14 Август 2021 - 21:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Tрет ден апсења во Стар Дојран

Последната фестивалска вечер, во неделата спрема понеделникот додека трае „Д

Повеќе

Повторно апсење во Стар Дојран, пронајдена марихуана

Најпознатиот музички летен фестивал во „Дојран, „Д Фестивал“ и денеска ги полни

Повеќе

МВР: Возило кое не е регистрирано подолго од 2 години се одјавува

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека согласно

Повеќе

Приведени 18 лица во Стар Дојран

Големиот фестивалски настан што се одржува во Стар Дојран, големата посетеност

Повеќе

По втор пат одземени надлежностите на градоначалникот Сарамандов

- „Поради непостапување согласно законските овластување, градоначалникот на

Повеќе

Маричиќ: Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет

- “Со новиот предлог не е загрозен македонскиот јазик и идентитет, она што нас

Повеќе

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.