Поздрав со сирени за српските пожарникари на ГП Богородица

Сабота, 14 Август 2021

Попладнево конвој на противпожарни возила и помошни возила од единицата за Противпожарна заштита од Србија кои шест дена беа на помош во гаснењето на пожарите кои беснееја на север од островот Евија во Грција, на Егејското море, поминаа на пат кон дома низ Граничниот премин Богородица кај Гевгелија.
Овде тие со победнички сирени ги поздравија сите од преминот Богородица враќајќи се од успешно заршената мисија во гаснењето на пожарите во Грција, а ги имаше на разни страни близу 500 на број.

Возилата затекнати во тој момент на ГП Богородица ги отпоздравија „огнените херои“ од Србија.
Видеото од атмосферата на Богородица го сподели „Секторот за вонредни ситуации при МУП на Србија.

Добредојде на пожарникарите-херои во Србија им посакаа со соодветен церемонијал - водени топови.
Last modified on Сабота, 14 Август 2021 - 21:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.