Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Стартуваше UEFA Футсал Лигата на шамиони во Гевгелија

Сабота, 21 Август 2021

Меѓународните натпревари од УЕФА Футсал лигата на шампиони попладнево стартуваше во Гевгелија, во спорстката сала „26 Април“.

Домаќинскиот клуб и организатор на оваа меѓународна фугсал средба „КМФ Проект“ во Гевгелија ги пречека учесниците од Израел, Малта и Велс.
Прелиминарната рунда во футсал ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ, започна со првиот дуел во 17:00 часот. Во првиот меч денеска малтешкиот состав Лускол славеше со 5:0 против ЦЕФН од Велс.

На вториот дуел закажан во 20:00 часот на теренот се сретнаа „DOLPHINS ASHDOD“ од Израел и нашиот домаќински претставник „КМФ Проект“ од Јосифово, (MKD). Натпреварот ја донесе и првата победа за македонскиот тим со резултат 0:6. Футсал тимот на Македонија уверлив на теренот од самиот почеток. 

Љубителите симпатизери на футсалот согласно одлуката на Владата не можеа да присустваат на трибините, заради анти-ковид мерката која не дозволува присуство на публика во затворен простор. Па така и следниот наторевар во 20:00 остана со празни трибини.

Организаторот ги извести заинтересираните дека можат да ги следат престојните натпревари од квалификациите за Лигата на шампиони, во живо на нивниот фејсбук профил.
Дополнително, од „КМФ Проект“ известуваат дека дуелите предвидени да се одиграт во недела и вторник ќе бидат и директно пренесувани од МРТВ на Спортскиот канал.

Гевгелија меѓународен шампионатски футсал центар.Last modified on Сабота, 21 Август 2021 - 22:16

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.