Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Втора победа на „КМФ Проект“ на UEFA Футсал Лигата на шампиони

Недела, 22 Август 2021

Македонскиот претставник на меѓународниот УЕФА Футсал Шампионат „кој од вчера се одржува во Гевгелија, тимот „КМФ Проект“ од Јосифово и вечерва освои забележителна победа, втора по ред.

На теренот во спортската сала „26 Април“ македонските футсал момци го победија тимот „CEFN DRUIDS A.F.C.“ од Велс со резултат од 8:1.

Натпреварот поради анти-ковид мерките се одигра без присуство на публика, но затоа пак победничкото чувство љубителите на футсал го споделија со преносот на Спортскиот канал на МТВ, како и на YouTube каналот на „KMF PROEKT“.

Ова е втора победа на македонскиот футсал шампион на UEFA Футсал шампионатот кој се одигрува во Гевгелија. Синоќа тие го победија израелскиот шампион во футсал „DOLPHINS ASHOOD“ со резултат 6:0.

Натпреварите продолжуваат до 24 август и се дел од прелиминарните натпревари во футсал Лигата на Шампиони на УЕФА во групата „R“.

Инаку, Првиот одигран натпревар вечерва беше помеѓу „DOLPHINS ASHOOD“ од Израел и „LUXOL St. ANDREWS“ од Малта со победа од 0:8 за тимот од Малта.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

Одбележан Светскиот ден на прва помош

По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.