Приведен и спроведен во затвор 33 годишен гевгеличанец

Сабота, 02 Октомври 2021

Изминатиот вторник, на 28.09.2021 во 09.00 часот на ул.„Серменинска“ во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин Богородица го лишиле од слобода Г.П.(33) од Гевгелија.

При преглед во неговото возило биле пронајдени моторна пила и огревни дрва кои биле нелегално исечени и за кои не поседувал никаква документација.

Тој бил приведен и по извршениот разговор со него бил спроведен и предаден во Затвор Гевгелија, бидејќи истиот издржува казна затвор за сторено кривично дело по член 418-б став 2 од Кривичниот законик.
Гевгеличанецот Г.П. за време на издржувањето казна затвор бил работно ангажиран од правно лице во периодот од 08:00 часот до 16:00 часот секој работен ден врз основа на склучен договор со правното лице и Казнено-поправната установа „Затвор Гевгелија“.

За новиот прекршок МВР не даде известување каков поднесок ќе подготви и дали истиот ќе падне на терет на затвореникот или правното лице кое го ангажирало.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и

Повеќе

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на

Повеќе

Пресудa за „ТНT“: 9 години затвор за Груевски, 3 години за Јанакиески

Кривичниот суд во Скопје денеска изрече затворски казни за обвинетите во

Повеќе

Заедничка Литургија на: МПЦ-ОА и СПЦ во Белград

Во храмот Свети Сава во Белград изутринава се одржа неколкучасовна литургија на

Повеќе

Пожар во воз на МЖ кој сообраќал кон Гевгелија

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, во возот, кој

Повеќе

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ -

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.