Гевгеличанката Ана Брзанова учествува на Miss Earth 2021 на Филипините

Сабота, 09 Октомври 2021

Претставничката на Miss Earth 2021 од Северна Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, заедно со претставничките од Боливија и Непал вечерва беа во центарот на вниманието со програма во живо со водителскиот пар Jeanne Harn и Noy Sabilano!

Меѓународната манифестација за убавина Miss Earth 2021 годинава се одржува во Филипините каде учествуваат 140 претставнички од исто толку земји од светот. Меѓународниот настан „Miss Earth“ ќе трае 30 дена, а целиот спектакл ќе го пренесува „Fox TV“, па нашата македонскa-гевгелиска убавица ќе биде планетарно присутна на екраните.

Ана Брзанова вечерва се претстави дека доаѓа од Македонија, дека има 21 години и дека е студент по финасиски-менаџмент. Пред да стане модел учествувала на натпревари за убавина. Нејзини пасии се кошарката, а скриен интерес е готвењето и гледањето на „Chef Cooking“. Претставувајќи свои фотографии од младоста изјави дека секогаш била насмеана на истите бидејќи секогаш е среќна. Сака прошетки во природа, има поддршка од семејството во изброт да биде модел.

На прашањето што би направиле ако имаат три дена од животот Ана одговори:
Toa e животен предизвик. Мисли за себе дека е борец, ја преживеала битката со канцер и смета дека би преживеала се' и дека би уживала во животот. Но, ако сепак треба да одбере што би правела во последните три дена од животот тоа би биле работи што ги сака, џампинг, би се возела сама во автомобил, не би кажала никому за тоа, освен на своето семејство со кое сака да ги помине своите три последни денови од животот. Би им кажала дека ги сака и дека сака да биде органодарител, па и покрај се' да може да помогне на некој друг.

- „Уау“ беше реакцијата на водителката Jeanne Harn на одговорот од нашата Ана и додаде „Среќни сме што те имаме овде“.

Што друго мораа да одговорат Miss Earth 2021 и нашата претставничка од Македонија, гевгеличанката Ана Брзанова, погледнете од видеото:

Виртуелното финале на Miss Earth 2021 ќе се одржи од 8 до 11 ноември. И посакуваме среќа на нашата Ана која тежнее кон меѓународен успех кој треба да и' ги отвори широко вратите на светските модни писти кон кои таа се стреми. Досега покрај тилулата Miss Earth 2021 за Северна Мaкедонија Брзанова ги има освоено и титулите „Топ модел Македонија“ уште во 2019 година, „Мис Глоуб Србија“ следната 2020 година, како и „Мис на Евроазија“ во Србија 2021 година. СРЕЌНО АНА!
Last modified on Сабота, 09 Октомври 2021 - 02:59

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Кампања по повод Недела на борба против гладта

Од 16 – 22 октомври трае неделата на борбата против гладта која што ја

Повеќе

Гевгелија оди на втор изборен круг за градоначалник

Со немање мнозинство освоени гласови (50% + 1 глас) од ниту еден од 5-темина

Повеќе

Шапов во Богданци обезбеди победа во првиот изборен круг

Со освоени 2.128 гласови од вкупно 6.633 гласачи запишани во избирачкиот список

Повеќе

Ангов во Дојран, Костадинов во Валандово, прогласија победа

Првите победи на Локалните избори 2021 за градоначалник на два часа после

Повеќе

Во Гевгелија до 15 ч. гласале 40,11% од електортот

Гевгелија го надмина законскиот цензус од 1/3 излезност, според Изборната

Повеќе

Излезност на југот од РМ поголема од државнот просек

Изборниот гласачки ден за Локалните избори 2021 се одвива без проблеми на југот

Повеќе

Во Гевгелија денеска гласаа 195 лица со право на глас

Еден ден пред официјалниот старт на гласачкиот процес во Македонија, за

Повеќе

„Жито пром“ од Гевгелија на саем за храна во Германија

Производната компанија „Жито пром“ од Гевгелија учествуваше на најголемиот саем

Повеќе

Втор ден поплави во Грција, пронајдена и првата жртва

Невремето „Балос“, што веќе втор ден создава проблеми во повеќе делови во

Повеќе

Миравци ќе добие ветерен парк за производство на еколошка енергија

Турската компанија „Калтун енерџи“ ДОО Скопје која е инвеститор на ветерниот

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.