Утре 8,5 часовен прекин на електроснабдувањето во Гевгелија

Вторник, 26 Октомври 2021

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ при ЕВН Македонија утре ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа на локациите на пет локални трансформатори во Гевгелија, поради пто ќе биде во прекин доводот на електрична енергија за потрошувачите во тие работни зони каде делуваат екипите на ЕВН.

Утре (27 октомври, 2021 година), прекин во електроснабдувањето ќе имаат потрошувачите кои се наоѓаат на улицата „Јосиф Јосифовски“ од кружен тек на „Моински пат“ до Фудбалско игралиште „Кожуф“, улицата „Маршал Тито“ од кружен тек кон „Моински пат“ до крстосница на улица „Солунска“, „Ристо Бојмалиев“ и улица „Ванчо Прке“.

„Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, без снабдување ќе останат населените места кои припаѓаат на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ) Гевгелија, во периодот од 04:30 до 13:00 часот“, се вели во соопштението од ЕВН-Македонија.

Граѓаните се известуваат да го организираат својот ден со најавениот прекин на електрична енергија, а на стопанстневиците навремено им се укажува за да го прилагодат работниот процес за да немаат загуби во работењео во текот на електродистрибутивниот прекин во најевената работна зона во Гевгелија.

 

Last modified on Вторник, 26 Октомври 2021 - 16:20

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Заедничката литургија во Скопје на СПЦ и МПЦ-ОА - признаена автокефалноста на

Српската православна црква (СПЦ) на заедничка литургија во Соборниот храм

Повеќе

ПРЕС на ОО на СДСМ Гевгелија

Претседателот на Општинската организација на СДСМ Гевгелија Миле Атанасов

Повеќе

Ново игралиште „Емилија Динева “ во Дојран

Првиот донор на срце во државата, дојранчанката Емилија Динева ќе остане

Повеќе

Притвор за 35 годишен шверцер од Дојран

На 10 минути после полноќ, во текот на вчерашниот ден недела 22 мај лишен е од

Повеќе

Црквата „Св. Кирил и Методиј“ со богата програма за чествување на Сесловенските

Денот на браќата Кирил и Методиј, основоположниците на македонската и

Повеќе

Благодарница за ТППЕ-Гевгелија од СДСМ и коалицијата во Советот

За Денот на пожарникарите 20 Мај, денеска претставници на советничката група на

Повеќе

Пресудa за „ТНT“: 9 години затвор за Груевски, 3 години за Јанакиески

Кривичниот суд во Скопје денеска изрече затворски казни за обвинетите во

Повеќе

Заедничка Литургија на: МПЦ-ОА и СПЦ во Белград

Во храмот Свети Сава во Белград изутринава се одржа неколкучасовна литургија на

Повеќе

Пожар во воз на МЖ кој сообраќал кон Гевгелија

Пожар во локомотива на Македонски железници избувна вчера, во возот, кој

Повеќе

IN MEMORIAM: Никола Гелебешев - голманската легенда на ФК „Кожуф“

Скротителот на бубамарата низ зелените терени во настапите на ФК „Кожуф“ -

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.