Топ Новости

Петок - ден за домашно гравче

Петок, 29 Октомври 2021

Традиционален мешункаст плод - гравот, познат и присутен во многу кујни во светот, е дел и од македонската традиционална кујна. Неговата застапеност е пред се поради хранливоста на плодот, но и поради лековитите својства. Научниците открија дека исхраната богата со грав може да го намали ризикот од срцеви заболувања и одредени видови на рак. Упатствата за здрава исхрана на американската влада од 2005 година препорачуваат неделна доза од три шолјички грав.

Тоа значи дека традиционалните домашни навики, еден ден во неделата да се приготви грав е корисна и препорачлива.
Позната е народната традиција дека петок е ден за грав. Но, Вработените домаќинки се соочуваат со проблемот време за да го приготват, бидејќи се потребни неколку часови за да се свари.

Постојат два многу едноставни трикови со кои можете да го решите овој проблем.

1. Сода бикарбона

Повеќето домаќинки знаат дека гравот треба да се натопи во ладна вода преку ноќ. Но, за да се готви побрзо, „повикајте ја на помош“ сода бикарбоната.
Имено, добро е да додадете една лажичка сода бикарбона кога готвите грав во првата вода. Оставете го гравот да врие најмалку 15 минути, а потоа исцедете ја водата и додадете малку масло.

2. Домашна ракија

Посипете ладна вода во сооднос 4:1 на гравот што ќе го готвите, односно за половина килограм грав да има два литра вода. Во него додадете 50 милилитри ракија и сè заедно сварете. Кога вака готвите грав, искуството вели дека е доволно да се крчка 45-50 минути и да биде целосно готов.

Секако, времето кое ќе го потрошите на готвење најмногу зависи од неговиот вид и квалитет. Лошиот квалитет и стариот грав тешко се готват и може да остане „тврд“ дури и по долга термичка обработка.

Инаку, со просечна потрошувачка од 21,6 кг по домаќинство, гравот е 7-от зеленчук застапен на домашната трпеза според употребата во Македонија во 2017 година.

Зошто гравот е добар за здравјето?

Гравот има висока енергетска вредност и ги содржи речиси сите есенцијални амино киселини. Гравот е добар извор на протеини, а за разлика од другите извори на протеини, содржи малку маснотии и нема заситени масти и холестерол. Асортиманот на фитохемикалии кои се наоѓаат во гравот ги штити клетките од рак и го забавува растот на туморот. Истражувачите од Харвард велат дека жените кои консумираат грав најмалку два пати неделно имаат 24 отсто помали шанси да развијат рак на дојка, срцеви заболувања, дијабетес тип 2, висок крвен притисок и рак на дебелото црево.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.