Топ Новости

Опожарена куќа во Мрзенци

Понеделник, 01 Ноември 2021

Денеска, понеделник, 1 ноември на еден час после полноќ избувна пожар во семејна куќа во Мрзенци.

Пожарот ги зафатил настрешницата и дел од покривот од живеалиштето на семејството на Славко Станојковиќ, жител на с.Мрзенци.
За настанот веднаш била алармирана ТППЕ Гевгелија која со брза интервенција на терен испеала пожарот да го локализира најпрво, а потоа и целосно да го ликвидира.

Ликвидацијата на пламените жаришта спречило проширување на огнот и во другите делови од куќата, како и до соседната куќа која била лепенка со опожарената.

Од пожарот констатирана е значајна материјална штета, односно изгореле кровот на куќата, делови од настрешницата, мебел ипокуќнина и една веспа. Во гаснењето на пожарот учествувала екипа на ТППЕ- Гевгелија со две противпожарни возила.

Засега, не се утврдени причините за настанување на пожарот во куќата на Станојковиќ, истакнуваат од ТППЕ- Гевгелија.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ОВР Гевгелија: Кривични пријави против тројца вработени во ЈП „Комуналец“

Одделението за внатрешни работи Гевгелија до Основно јавно обвинителство

Повеќе

Најава за првиот студен бран и минусни температури

Подгответе се за минуснуте температури кои доаѓаат - најавува метеорологот

Повеќе

Празнична Литија за Пресвета Богородица - Согленска

Денеска претпладне, во 09:00 часот во манастирот „Свети Спас“ во Гевгелија ќе

Повеќе

Еко патрола во Негорци

Еколошките амбиции на локалните фактори ги има со години наназад во нивните

Повеќе

Приведени тројца дојранчани,при претрес пронајдени докази од криминални дела

Во текот на вчерашниот ден, полициски службеници од ОВР Гевгелија - Полициско

Повеќе

ВИДЕО реконструкција на патот Струма каде настана несреќата на автобусот

Бугарски абтомобилист и стручњак за сообраќајна безбедност на патиштата Мите

Повеќе

Лулзим - Херојот за 7те преживеани од несреќата во Бугарија

Лулзим Сулејмани од Прешево е еден од преживеаните патници од вчевашната

Повеќе

Maкедонски автобус се запли во Бугарија - 45 жртви

Претежно млади луѓе и деца се загинатите во несреќата во Бугарија. Според

Повеќе

Сарамандов ја започна својата работна агенда со проекти од претходникот

По приморедавањето на функцијата градоначалник на општина Гевгелија помеѓу

Повеќе

Дестини Вагнер од Белизе е Мис на Земјата за 2021

Дестини Вагнер (Destiny Wagner) од Белизе, влезе во историјата за Белизе во

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.