Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

AK „7ми Ноември“ со две 7ми места на полумаратон во Солун

Понеделник, 22 Ноември 2021

Деветиот меѓународен полумаратон што се организираше викендов во Солун, Р.Грција привлече 10.000 атлетичари од 53 земји. Меѓу нив и членови на Атлетскиот клуб „7-ми Ноември“ од Гевгелија.

Забележително е што меѓу толкавата атлетска конкуренција нашите претставници успееја да се изборат за седмо место во категоријата од 10 километри, и во женска, и в машка конкуренција.

Цеца Србова беше 7-мо пласирана на трката од 10 километри за жени

Тодор Анчев беше 7-мо пласиран на трката од 10 километри мажи.

Инаку, на полумаратонот во Солун учествуваа вкупно 22 атлетичари од Гевгелискиот АК „7-ми Ноември“. Ќе ги споменеме сите кои трчаа низ тркачките траси во Солун, тоа се атлетичарите: Драган Ристов, Данче Крајчева, Цеца Србова, Тоше Анчев, Станислав Стојменов, Магдалена Јованова, Никола Ковачев, Русимка Динев, Ѓорге Лазаров, Валентина Узунова, Мијалче Андоновски, Ангел Делиќ, Игор Коцевски, Томе Каркалашев, Блаже Петковски, Александар Петковски, Тоше, Александра Петкова, Борјана Петкова, Петар Лешев, Марјан Ризов, Насе Епов и Методија Ичев.

Ова значи успешно претставување на гевгелиските атлетичари на екстра бројниот маратонски собир во Солун, на 9-от Меѓународен ноќен полумаратон „ЗениΘ“ одржан овој викенд.

 

Last modified on Понеделник, 22 Ноември 2021 - 13:44

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

Одбележан Светскиот ден на прва помош

По повод Светскиот ден на Првата помош, Црвен Крст на Македонија со град

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.