Топ Новости

Мисија: На пазар без пластични ќеси

Вторник, 07 Декември 2021

Ова е новата мисија низ маркетите кај нас, откако стапи на сила законот за ограничена употреба на пластичните ќеси во трговскиот промет.

Во случај да сте заборавилее да си понесете платнена торба или зембилче од дома пред да одите по набавка на производи за домаќинството, во видеото подготвено од Би-Би-Си ви презентираме пример на снаодлив купувач. Нејќе да плати 15 пени за ќесе. После пазарувањето и пакувањето купувачот тешко се движи, ама заштедил цеееели 15 пени (што е еднакво на 11 денари).. Кај нас со ваквата мисија ќе заработи 15 до 30 денари. 

Секој со своја логика. Одберете ја вашата стратегија за на пазар.

Last modified on Вторник, 07 Декември 2021 - 07:18

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.