Детските градинки во Новогодишен амбиент

Четврток, 23 Декември 2021

Јавната општинска установа за згрижување деца „Детска радост“ од Гевгелија и градинката „Цветови“ веќе се пофалија со своите новогдишни украсувања направени за децата за дочек на Новата година и Дедо Мраз.
Елки, камин низ чиј оџак треба да се спушти Дедо Мраз, осветлени кукички, вагончиња за новото животно патување во Новата година се дел од украсите во кои деновиве уживаат децата на престој во детските градинки во Гевгелија.

Ако не присуствувате на Новогодишната детска програма по повод празниците што ја подготвуваат децата од ЈОГД „Детска радост“ Гевгелија, тогаш погледнете од ФОТО галеријата во прилог како нашите најмлади членови од заедницата во пригодна атмосфера учат да се радуваат, да празнуваат, да другаруваат и да бидат среќни.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.