Топ Новости

Детските градинки во Новогодишен амбиент

Четврток, 23 Декември 2021

Јавната општинска установа за згрижување деца „Детска радост“ од Гевгелија и градинката „Цветови“ веќе се пофалија со своите новогдишни украсувања направени за децата за дочек на Новата година и Дедо Мраз.
Елки, камин низ чиј оџак треба да се спушти Дедо Мраз, осветлени кукички, вагончиња за новото животно патување во Новата година се дел од украсите во кои деновиве уживаат децата на престој во детските градинки во Гевгелија.

Ако не присуствувате на Новогодишната детска програма по повод празниците што ја подготвуваат децата од ЈОГД „Детска радост“ Гевгелија, тогаш погледнете од ФОТО галеријата во прилог како нашите најмлади членови од заедницата во пригодна атмосфера учат да се радуваат, да празнуваат, да другаруваат и да бидат среќни.

 

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.