Топ Новости

Новогодишни пакетиња за децата од ДГ „Кокиче“ Дојран

Петок, 24 Декември 2021

Првите новогодишни радости пристигнаа за децата од Детска градинка "Кокиче" - Дојран во вид на донација - новогодишни пакетчиња од приватни бизнисмени и Агенцијата за недвижности од Дојран.

Донаторската акција под мотото „И јас сум дете“, ги израдуваа дечињата во ЈОУДГ "Кокиче" - Дојран.

„Децата паметат, децата веруваат, децата се радуваат. Ви благодариме добри луѓе“ порачаа од „Кокиче“.

Освен вниманието од донаторите, децата од детската градиинка во Дојран добија и новогодишна декорација за амбиентот на установата каде се згрижени, изработена од нивните родители во домашни услови, а аранжирана во просториите на ДГ „Кокиче“. Инвентивно и посветено за радост на децата.

Погледнете од Видеото преку Watch.

 

Last modified on Петок, 24 Декември 2021 - 17:34

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.