Топ Новости

ВИДЕО: Миравци - пакетчиња за најмалите

Среда, 29 Декември 2021

Децата во Миравци, оние во детската градинка, учениците првоодделенци и помалите класови во ООУ „Климент Охридски“ денеска беа пријатно изненадени од посетата на Дедо Мраз во придружба од нашиот репрезентативен фудбаер Тихо Костадинов.

Новогодишни пакетчиња за сите во градинка и за првачињата во училишните клупи со насмевка која им се исчитуваше во очите на дарителите кои со маска поради ковид протоколите ги посетија денеска дечињата беа доделени за радост и среќа на најмладите членови од оваа заедница.
Донаторот сакајќи да остане анонимен го препознаа неговите сожители порачувајќи му дека тој е гордост на Миравци. Тихомир Костадинов веќе неколку години остварува меѓународна фудбалска кариера, а минатата недела потпиша договор за настап во дресот на прволигашот ФК „Пјаст“ од Гливице, Полска.

Погледнете ја неговата новогодишна донаторска акција за своите најмали сограѓани во Миравци, преку Watch on facebook.

За својата денешна мисија Тихо на својот фејсбук профил напиша: „Новогодишни подароци за најмладите. Секој заслужува радост и насмевка плус“
Last modified on Среда, 29 Декември 2021 - 22:10

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.