Топ Новости

Ѕвончињата ѕвонат! Среќна нова!

Петок, 31 Декември 2021

До настапот на Новата година возбудата расте кај сите. Најсреќни се децата кои вообичаено својата радост ја споделуваат низ песни и игри во зенесна кореографија од зимската бајка која ја носи Новата година и посакуваниот Дедо Мраз.
Вие можете да ги усреќите Вашите деца со поклоните кои Ви ги оставил Дедо Мраз дома, а децата несебично пеат весело за сите Вас.

- „Нека Новогодишната светлина Ви го осветли патот до среќата,успехот и здравјето! Среќна нова 2022 година и Божиќни празници Ви посакуваат децата од група "Пеперутка"!

Ова се малите од 5-6 годишна вораст од воспитната група на Маја Џишева и негователката Драгица Бојмалиева од Детската градинка „Детска радост“ Гевгелија. Часовите се бројат. Ѕвончињата ѕвонат! СРЕЌНА НОВА !

Last modified on Петок, 31 Декември 2021 - 20:05

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Олга Мурџева-Шкариќ добитничка на „Цветиновата награда за мир“

Денеска напладне во Меморијалниот центар на Фондацијата „Никола Кљусев“ во

Повеќе

Иницијатива - 25 јануари да биде ден на хуманоста во Македонија

Роденденот на нашата музучка и балканска ѕвезда, Тоше Проески е денеска 25

Повеќе

Саше од Богданци е носител на Светиот крст од водите на Паљурци

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Саше од Богданци, Даниел од Стојаково се носители на Светиот крст

Церемонијата на осветување на водите по повод христијанскиот празник Водици

Повеќе

Иле Илевски го извади Светиот крст од водите на Вардар кај Гевгелија

Трикратниот фрлач по крстот Иле Илевски (31 годишен) од село Давидово, но веќќе

Повеќе

Дејан од Куманово го фати светиот крст во Дојран

Денешниот чин на осветувањето на водите Водици и фрлањето на светиот крст во

Повеќе

Црвениот крст Гевгелија ја започнува сезоната на крводарителски акции за 2022

Највисокиот чин на хуманост на граѓаните- крводарувањето ќе биде цел на првата

Повеќе

Собранието ја избра новата Влада, Ковачевски е премиер

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва

Повеќе

Вори Гевгелија меѓу 100-те најголеми извозници во државата

Компанијата “Вори” од Гевгелија е една од водечките компании во македонската

Повеќе

Донација од Германска Амбасада за ДППД Дојран

Доброволното против пожарно друштво од Дојран доби донација во вид на

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.