Министерката Тренчевска на средба со гевгелиските пензионери
Авг 17 2022

Министерката Тренчевска на средба...

Здружението на пензионери од Гевгелија брои над 4.500 членови, располага со свои работни простории, 21 стан на користење на пензионерите со...
Тодор Узунчев - Гевгелиска спортска гордост
Авг 16 2022

Тодор Узунчев - Гевгелиска...

Левиот бек со број 23 во македонската кадетска репрезентација, Тодор Узунчев од Гевгелија, ги торпедираше головите во мрежата на...
ХУМНИТАРЕН АПЕЛ за ДАМЈАН !
Авг 14 2022

ХУМНИТАРЕН АПЕЛ за ДАМЈАН !

Тригодишниот Дамјан Хаџи Николов ја очекува Вашата помош хумани луѓе. Има дијагноза „Бета Таласемија МАЈОР“, поради што веќе имало...
Македонските кадети го освоија ЕХФ Шампионатот 2022
Авг 14 2022

Македонските кадети го освоија ЕХФ...

Со победа над Швајцарија со резултат 24:22 македонската кадетска репрезентација го освои трофејот на Шампионатот na Европската ракометна...
Гевгелискиот катапулт Тодор Узунчев растура на ЕХФ
Авг 14 2022

Гевгелискиот катапулт Тодор...

Има само 17 години, на ЕХФ Шампионатот 2022 што се одржува во Рига, Летонија го носи дресот со број 23 и тоа е негов прв меѓународен настап во...
Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра
Авг 13 2022

Нова инвестиција e.GO во...

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори Македонија во производител на електрични автомобили. Владата на...
Кривични пријави за двајца гевгеличани
Авг 13 2022

Кривични пријави за двајца...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело...
Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување
Авг 12 2022

Одземен пасошот на Жан Митрев како...

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на сопственикот на клиниката Жан Митрев, му го одзеде...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.