Топ Новости

ВИДЕО: Украинка до руски војник -„Зошто дојдовте во мојата земја?“

Четврток, 24 Февруари 2022

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како постара жена стои пред руските војници и разговара со нив.

- „Зошто дојдовте во мојата земја? - го прашала војникот во разговор.

Воедно на Твитер се прикажани и бројни снимки од руски напади. Еден од нив прикажува постара жена покриена со ќебе како седи на клупа пред нејзината зграда која гори. Воените операции на руските трупи во Украина не поминуваат без пропагандна војна . За видеото подолу Украинците велат дека се работи за руски ловец кој напаѓа цивили. Русите исто така велат дека ова е украински МИГ-29 кој ги напаѓа сопствените луѓе за да играат на картата жртва. Руски падобранци го нападнаа аеродромот во Киев. Видео пред тоа. Во Киев одвреме-навреме одекнуваат пукотници, сирени и експлозии, а многу граѓани се обидуваат да побегнат од градот на безбедно. Во градот е воведен и полициски час.
Last modified on Четврток, 24 Февруари 2022 - 21:56

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.