Хуманитарен АПЕЛ - За видот на Ангела

Вторник, 22 Март 2022

Трочлена конзилијарна комисија при УК за Неврохирургија во Скопје на 24.02.2022 г. утврдила дека 10-годишната Ангела Арсова нагло го губи видот, особено во последните два месеци со понатамошен ризик ризик ако не се интервенира оперативно брзо, поради што е упатена на лекување во странство.

Таа има главоболки поради невролошки нарушен вид, нарушен тродимензионален просторен осет и е упатена на оперативно лекување во странство со интервенција на обвивката на оптичките нерви. Во моментот таа е во Mакедонија и чека да бидат собрани потребните средства за да замине во Германија на лекување. Семејството кое не може да ги покрие сите трошоци за болничкиот престој кој изнесува 13.200 Евра  упатува АПЕЛ за ХУМАНИТАРНА ПОМОШ  од граѓаните. 

Вешето малку, за некого значи се'!

За Ангела значи повраток на нормалниот вид, значи враќање во училиште, повторна средба со другарчињата, функционална за животот кој ја очекува понатаму.

Сметката за донација е: 200-0039207109 - 89

Депонент: Стопанска Банка

IBAN BR MKD 07210501642478642

Корисник: Мимица Панова Арсова (мајка на Ангела).

Тел. број за донации: 143 - 476  (за корисниците на А1 операторот).

 

 

Last modified on Среда, 23 Март 2022 - 21:54

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

Пожарот кај Фурка и Паљурци локализиран

Тимот за брз одговор на ДЗС и силите на ТППЕ Гевгелија со неколку распоредени

Повеќе

Царина заплени 13,3 кг злато и 30.000 евра на ГП Табановце

Голем успех во откривање на нелегален транспорт кој има криминален карактер -

Повеќе

Пожарот кај Фурка стаса до Паљурци

Веќе 14 часа трае борбата за гаснење на пожарот кој утринава изби во атарот на

Повеќе

Активен пожар кај с.Фурка

Утрово во ТППЕ Гевгелија околу 9 часот пријавен е пожар на отворен простор во

Повеќе

Одбележан панаѓурот во с.Ума

Со бројни гости и служење курбан вечера во дворот на црквата „Свети

Повеќе

Се реконструира патот до Смрдлива вода

Во тек е реконструкција на патниот правец R1108 кој води до излетничкото место

Повеќе

Пожар во Ст.Дојран, загина една жена

Луксузниот воз „Golden Eagle Danube Express“ помина низ Гевгелија

Луксузно континентално патување за одбрани гости кои можат да платат билет кој

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.