Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Изложба „Кожуф во зима“

Среда, 20 Април 2022

Сончево облеани мразулци на боровите гранки во висините на Кожуф е наградената фотографија на Ники Петков, член на ПСК „Двете уши“ кој собра најмногу лајкови (гласови) од фејсбук публиката на Фото-конкурсот „Кожуф во зима“.
Организатор на првиот фото-конкурс на планинарски ентузијасти спроведен кај нас е ПСК „Двете уши“ од Гевгелија. кој за вечерва, среда, 20 април 2022 год., во просториите на клубот организира изложба на сите пристигнати фотографски трудови од убавините на „Кожуф во зима“.
Ова е прв спој на спортот и уметноста видена низ објективот на посетителите на Кожуф.

Авторот на наградената фотографија добива ваучер од 3.000 денари за набавка на спортска опрема, обезбеден од организаторот. Ваучерот и честитките ќе му бидат врачени вечерва на изложбениот церемонијал.

Место на настанот: Старата Градска чаршија
Почеток: 20:00 часот

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.