Match poker Nations CUP во Гевгелија

Сабота, 21 Мај 2022

Казино операторите и приредувачите на игри на среќа во Гевгелија се здружуваат во играта и бизнисот - следната недела казино „Аполонија“ од Гевгелија ќе биде организатор и домаќин на Националниот „Match poker CUP 2021“ кој ќе се одржи од 23 до 27 мај во Гевгелија.

Во понеделник веќе пристигнуваат 120 учесници пријавени за турнирот кои се национални претставници од 14 земји учеснички: Австрија, Естонија, Германија, Исланд, Индија, Израел, Италија, Казахстан, Литванија, Монголија, Македонија, Сингапур, Швајцарија и Украина.

Сите овие 120 учесника успеаја да се квалификуваат за големото финале од „Match poker Nation CUP“ кое ќе се одржи на 24-26.05 во просториите на Аполонија Хотел и Казино..

На 23 мај, на плоштадот во Гевгелија, со почеток во 19.30 часот, ќе има промоција на тимовите, како и свечено отварање на Светското првенство проследено со културна и забавна програма со настапи на наши фолклорни друштва, Иван Раденов и Наталија, како и NEXT TIME.

На овој настан гевгеличани ќе имаат можност да ги поздрават и да им посакаат добредојде на нациите кои ќе гостуваат 5 дена во Гевгелија. Од 24-26 мај, секој ден во просториите на Аполонија со почеток од 10.00 часот наутро до 19.00 часот навечер, отворена е ФАН ЗОНА во која секој граѓанин ќе може слободно да влезе и да ги следи натпреварите кои ќе се емитуваат во живо.

Настанот е во организација на Интернационалната Федерација на Match poker Nation CUP и се однесува за 2021 година поради одлагањата кои ги наметнаа пандемските услови во светот и кај нас.

 

Last modified on Сабота, 21 Мај 2022 - 17:58

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ЈОУДГ „Детска Радост“ со радост расте

Децата од Детската градинка „Детска Радост“ Гевгелија денеска со песнички,

Повеќе

Министерката Тренчевска на средба со гевгелиските пензионери

Здружението на пензионери од Гевгелија брои над 4.500 членови, располага со

Повеќе

Од 1 септември мерки за заштеда на струја

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и

Повеќе

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Кривични пријави за двајца гевгеличани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.