Топ Новости

Тешка сообраќајна несреќа кај Стојаково

Петок, 03 Јуни 2022

Ноќта средата спрема четвртокот, на ден Спасовден 02.06.2022 во ОВР Гевгелија било пријавено дека се случила сообраќајна несреќа во с.Стојаково, богданско.

Учесник во сообраќајната несреќа е Г.А.(58) од с.Стојаково, кој управувајќи патничко возило „Цитроен“, со гевгелиски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

За настанот ОВР Гевгелија е известена во 00:20 часот, на почетокот од ден четврток.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа Болница - Гевгелија,

Увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија.

Фото: Архива на МВР

 

Last modified on Петок, 03 Јуни 2022 - 17:03

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.