Топ Новости

Радоста на децата

Сабота, 04 Јуни 2022

Иако само еден ден во годината е именуван како Светски ден на детето, радоста на децата не може да се ограничи со еден ден, па затоа ние уште еднаш споделуваме убави регистрирани моменти од нивните настапи во детските градинки, со научените танцови точки, рецитации и сето тоа што го понесуваат како знаење од градинка во новата етапа од животот - училиштето.

Во прилог се настапите на дечињата од групата „Пеперутка“ при ЈУДГ „Детска радост“ Гевгелија, воспитувач Маја Џишева кои подготвиле модерни танцови точки. Приредбата е реализирана по повод Меѓународниот ден на детето.

Фото галеријата во прилог е од настапите на дечињата од завршните групи во детските градинки  „Цветови“ и „Детска радост“ .во Гевгелија.

„Збогум градинке мила“ - ја поздравија децата установата во која изминатите години се подготвија за новата етапа од животот - училиштето. Потоа дечињата имаа своја слатка забава во дворот на градинката.
Last modified on Сабота, 04 Јуни 2022 - 13:13

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.