Топ Новости

Кралско испраќање на Kире Лазаров од Нант

Четврток, 09 Јуни 2022

Кралот на ракометот, Кирил Лазаров, кралски испратен од домашната публика во Нант!

Македонската ракометна легенда Кире Лазавов официлано се пензионираше од ракометната игра со последниот одигран натпревар во францускиот клуб „Нант“ кој играше против „Тулуз“
Лазаров го одигра последниот првенствен натпревар за 69 годишниот ракометен првенец од Францускиот „Нант“ пред својата публика,и при тоа на теренот беше декласиран „Тулуз“ со 32:18. Кирил постигна 3 гола меѓу кои и еден цепелин.

Домаќините му приредија испраќање во пензија кое не се заборава и го истретираа како крал, а навивачите во негова чест ставија круни и беа облечени во специјални маици.

„Ти благодариме за се Кирил!“, „Кирил крал“ се дел од пораките кои ги споделија на социјалните мрежи официјалните лица од клубот и навивачката публика.

На Лазаров му остана уште еден меч за Нант, а тоа е против ПСЖ на 11 јуни во Купот. Лазаров ќе добие проштален натпревар и во македонската репрезентација, каде продолжува како селектор во квалификациите за следното Европско првенство.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.