Кралско испраќање на Kире Лазаров од Нант

Четврток, 09 Јуни 2022

Кралот на ракометот, Кирил Лазаров, кралски испратен од домашната публика во Нант!

Македонската ракометна легенда Кире Лазавов официлано се пензионираше од ракометната игра со последниот одигран натпревар во францускиот клуб „Нант“ кој играше против „Тулуз“
Лазаров го одигра последниот првенствен натпревар за 69 годишниот ракометен првенец од Францускиот „Нант“ пред својата публика,и при тоа на теренот беше декласиран „Тулуз“ со 32:18. Кирил постигна 3 гола меѓу кои и еден цепелин.

Домаќините му приредија испраќање во пензија кое не се заборава и го истретираа како крал, а навивачите во негова чест ставија круни и беа облечени во специјални маици.

„Ти благодариме за се Кирил!“, „Кирил крал“ се дел од пораките кои ги споделија на социјалните мрежи официјалните лица од клубот и навивачката публика.

На Лазаров му остана уште еден меч за Нант, а тоа е против ПСЖ на 11 јуни во Купот. Лазаров ќе добие проштален натпревар и во македонската репрезентација, каде продолжува како селектор во квалификациите за следното Европско првенство.

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ЈОУДГ „Детска Радост“ со радост расте

Децата од Детската градинка „Детска Радост“ Гевгелија денеска со песнички,

Повеќе

Министерката Тренчевска на средба со гевгелиските пензионери

Здружението на пензионери од Гевгелија брои над 4.500 членови, располага со

Повеќе

Од 1 септември мерки за заштеда на струја

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и

Повеќе

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Кривични пријави за двајца гевгеличани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.