Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

„Blonde“, - нов филм за Мерилин Монро

Сабота, 18 Јуни 2022

Главната улога на долгоочекуваниот филм „Blonde“, снимен според романот на Џојс Керол Оутс, за животот на Мерилин Монро, ќе ја има Ана де Армас, кубанско-шпанска актерка, која привлече големо медиумско внимание со својата страсна врска со Бен Афлек.

Во актерската екипа се појавува и Адријан Броди, како драматургот Артур Милер, сопругот на Мерлин Монро.

Книгата, напишана од Џојс Керол Отус, е добитник на 5 Пулицерови награди, е опишана како смело измислена приватна приказна за Мерилин, како најпознат секс симбол на светот. Филмот е измислен портрет на моделот, актерката и пејачката. Дејствието е сместено во текот на 50-тите и 60-тите години.

Излезе официјалниот трајлер за филмот и од краткиот приказ публиката е одушевена од изгледот на Ана и нејзината доловена и на филмското платно пренесена сензитивност и сексипил на незаборавната Мерлин

Во интервјуто за„ The Sunday Times“, Ана откри дека се обидела да го долови акцентот на Мерилин најдобро што може:
„Ми требаа 9 месеци обука и вежбање на дијалектот и неколку сесии. Беше навистина досадно и толку исцрпувачко. Мозокот ми беше испржен.“

И покрај напорната работа, актерката изјави дека има голема почит кон Мерилин:
„Многу размислував како жена во оваа индустрија, но и воопшто, за тоа како некои работи од 1930-тите, 1940-тите и 1950-тите се толку поврзани со денешницата. И како, ако немаш силна поддршка, да речеме со семејството и пошироко, навистина е тешко да успееш. Навистина тешко.“

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.