Топ Новости

Бучков од ФК „Џокер“ Фурка нов репрезентативец на Македонија

Недела, 19 Јуни 2022

Југот може да се пофали со своите успешни спортисти - после фудбалскиот репрезентативец Тихомир Костадинов од гевгелиско Миравци следен во младите репрезентативни сили на Македонија е Глогор Бучков од ФК „Џокер“ од Фурка.
Тој е роден 2008 година и ќе настапува во РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА на Македонија У-14.

Денеска неговиот матичен клуб ја објави веста дена младиот фудбалер од нивните редови е повикан да учествува на два репрезентативни настапи на младите фудбалски сили на Македонија. Тоа се два натпревари кои ќе се играат со Црна Гора во периодот од 19-ти до 24-ти Јуни.

Спортските таленти од југот кои достигнаа до репрезентативен избор се и браќата Узунчеви од Гевгелија кои станаа избор на ракометниот младински селектор на Македонија и уште еден ракометар од „Младост“ Богданци.
Браво за сите нив.

ФК „Џокер“ посака успех и добра игра до сите играчи на репрезентацијата, а посебно лесни нозе и многу среќа на младиот Глигор Бучков од Негорци, фудбалер на ФК „Џокер“.

За умешноста на теренот и „буба марата“ пред неговите нозе зборува и оваа снимка од натпревар во која Глигор умешно ја скротува топката и ја испраќа таму каде и' е местото, во мрежата од голот на протвничкиот тим.
Last modified on Понеделник, 20 Јуни 2022 - 02:52

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.