Топ Новости
Расте бројот на занаетчии во Гевгелија
Јун 30 2022

Расте бројот на занаетчии во...

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во Гевгелија и регионот расте. За тоа пројавиле интерес...
СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“
Јун 30 2022

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот...

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија реагираат за утврдени манипулации на Општина Гевгелија...
Тепачкa во Дојран и Валандово
Јун 29 2022

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран. 35-годишен жител пријавил дека бил нарушен јавниот ред и мир...
MK борачот Нуров освои злато на Медитерански игри 2022
Јун 29 2022

MK борачот Нуров освои злато на...

Македонскиот борач Могамедгаджи Нуров (борење-слободен стил) го освои златниот медал на Медитеранските игри „ОРАН 2022“! Тој во...
Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија
Јун 28 2022

Интервју: Со носителката на 7 круни...

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од Гевгелија на изборот World Next Top Model 2022 што се одржа во...
Трговците во туристичките места ќе работат и во недела
Јун 27 2022

Трговците во туристичките места ќе...

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.Делот кој се однесува на туристичките места ќе ги израдува тамошните...
Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“
Јун 26 2022

Зголемена фреквенција на ГП...

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати фреквентната слика на граничните премини низ државата.Утрово на ГП...
Невреме во Серменин, Моин и Ново Конско - пријавувањето на штети во општина Гевгелија
Јун 24 2022

Невреме во Серменин, Моин и Ново...

Вчера попладне, додека во Гевгелија заврна краткотраен дожд, селата во подножјето на Кожуф и с.Серменин беа зафатени со невреме...

Фото Галерија

Видео Галерија

Hide Main content block

Четврток, Јун 23 2022 0 comment
Гевгелија е општина без корона!

Оздраве и последниот инфициран од коронавирусот во Гевгелија, известува ИЈЗ-Скопје. Од

 

Follow us on Facebook!

 

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.