Топ Новости

СВР Гевгелија: Пријавена тепачка помеѓу седум лица

Среда, 22 Јуни 2022

Нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу седум учесници во меѓусебна физичка пресметка е евидентирана вчера во СВР Гевгелија.

Во полицискиот извештај стои дек „На 21.06.2022 во 07.45 часот во Полициската станица Гевгелија, Б.Р. пријавил дека во близина на објект во изградба на регионален пат Гевгелија-с.Негорци, по претходно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка.

Во пресметката со употреба на физика сила учествувале Б.Р.(30) од Куманово, И.В.(25) од с.Горно Оризари, Е.Ж.(39) од с.Горно Оризари, Т.Р.(58) од Куманово, Е.Л.(44) од с.Горно Оризари, М.С.(61) од Скопје и С.Ј.(49) од Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ - стои во соопштението ов СВР Гевгелија. .

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Огграничен сообраќај за тешки товарни возила

Од денеска започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период,

Повеќе

Расте бројот на занаетчии во Гевгелија

Изминатите години, иако во ковид амбиент, бројот на регистрирани занаетчии во

Повеќе

Пристигна нов предлог од француското претседателство за преговарачка рамка на

До Владата на Република Македонија, преку Министерството за надворешни работи,

Повеќе

СДСМ Гевгелија: „Убав е залезот кај Топлик, ама патот до него не е земјоделски“

Гевгелискиот СДСМ по вчера одржаната 11 седница на Советот на општина Гевгелија

Повеќе

Тепачкa во Дојран и Валандово

Повторно нарушување на јавниот ред и мир во Дојран, овој пат во Стар Дојран.

Повеќе

РКЕ: Струјата во просек поскапува за 7,4 % од 1 јули

Струјата поскапува за 7,4 отсто во просек за првите три блок тарифи. Ова е

Повеќе

Интервју: Со носителката на 7 круни за убавина, Ана Брзанова од Гевгелија

Долгоногата гевгеличанка, носителка на седум титули за убавина Ана Брзанова од

Повеќе

Трговците во туристичките места ќе работат и во недела

Собранието на РСМ ги усвои измените на Законот за трговија.
Делот кој се

Повеќе

Зголемена фреквенција на ГП „Богородица“

Прво лето без корона ограничувања во меѓуграничниот промет ја врати

Повеќе

Уапсен млад гевгеличанец

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.