Уапсен млад гевгеличанец

Петок, 24 Јуни 2022

Агресивното однесување кон службено лице, полициски службеници при ОВР Гевгелија го однесоа зад решетки младиот 25 годишен гевгеличанец

Денеска, на 24.06.2022 во 01.30 часот на ул.„Даме Груев“ во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода М.П.(25) од Гевгелија.
Причина за приведувањето е што младиот гевгеличанец се однесувал агресивно кон полициските службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во Полициската станица во Гевгелија од каде известуваат дека по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Се разбира, прекршок е непочитувањето на службено лице кога извршува задачи од областа на јавната и сообраќајната безбедност на граѓаните..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ЈОУДГ „Детска Радост“ со радост расте

Децата од Детската градинка „Детска Радост“ Гевгелија денеска со песнички,

Повеќе

Министерката Тренчевска на средба со гевгелиските пензионери

Здружението на пензионери од Гевгелија брои над 4.500 членови, располага со

Повеќе

Од 1 септември мерки за заштеда на струја

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и

Повеќе

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Кривични пријави за двајца гевгеличани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.