Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05

Видео: Фотки за мајката на дечкото

Вторник, 05 Јули 2022

Секој пар кога е во сериозна врска кога тогаш го запознава својот партнер/ка со родителите. Нивниот прием не е прсуден за понатамошната врска, но кај традиционалистите е важен.

Досетливата Хелена подготвила фото сесија наменета за мајката на својот дечко кога тој и' побарал фотографија за да ја прикаже како своја девојка на мајка си.

Знаејќи дека кај можните идни свекрви одлучувачки фактор не е „дали е убава“ девојката, туку „дали ја бива за домаќинка“ досетливата Хелена и за тоа подготвила соодветни фото аргументи: Фотка со правосмукалка, со џогер, со прашок за перење алишта...

Е, ако ова не ја убеди ...
Што мислите вие? Ќе „упали“ ли фото-сесијата на Хелена пред идната сверва!?

.

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

Признание за животно дело за газда Перо од „Фук Так“ Дојран

По повод 27 септември - Меѓународниот ден на туризмот Министерството за

Повеќе

Kривична пријава за жител од општина Гевгелија

ОВР Гевгелија поднесе кривична пријава против лицето Д.Б.(40 годишен) од село

Повеќе

Се подготвува комунална ценовна бомба

Управниот одбор на ЈПКД „Комуналец“ од Гевгелија на 19.04.2022 година донел

Повеќе

Недела - прекин на електричната енергија во цела Гевгелија

Екипите на Електродистрибуција ДООЕЛ ќе работат на реконструкција и

Повеќе

Пронајдена марихуана и муниција во Моин, приведени 2 лица

Две лица од Гевгелиско се приведени откако полицијата при претрес на нивните

Повеќе

Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани

Полициската станица Гевгелија поднесе кривични пријави против двајца

Повеќе

ИТНО се повлекуваат виршлите „WUDY“ од продажба, нареди АХВМ

Агенцијата за храна и ветеринарство донесе одлука за повлекување од продажба во

Повеќе

МВР: Два случаи на насилство во гевгелиско, се пукало во стојачанец

Вчерашниот ден, 20 септември, одбележан со физичко насилство на ГП „Дојран“, на

Повеќе

Признание за Гевгелиското Здружение на пензионери од СЗПМ

По повод 20 септември, Денот на пензионерите на Македонија , Здружението на

Повеќе

Приведен бегалец од Затвор Гевгелија

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.