Физички напади во Гевгелија и Богданци

Недела, 17 Јули 2022

Два независни случаи на физички напади регистрирани се вчера во Полициска станица Гевгелија. Место на физичките напади според пријавителите се Гевгелија и Богданци.

Во полицискиот извештај на ПС Гевгелија кој го објавува МВР е наведено следново:

„На 16.07.2022 во 04:.00 часот Б.М.(52) од с.Негорци пријавил дека во Гевгелија бил физички нападнат од две лица. Се работи на расчистување на случајот.
На 16.07.2022 во 21.20 часот З.К.(57) од Богданци пријавил дека околу 20:50 часот пред угостителски објект во Богданци бил физички нападнат од В.П. и неговите двајца синови. Се работи на расчистување на случајот“ - стои во полицискиот извештај на МВР.

Нема повеќе детали за причините кои довеле до физичките пресметки и пропишаните законски санкции..

.


ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ:

ЈОУДГ „Детска Радост“ со радост расте

Децата од Детската градинка „Детска Радост“ Гевгелија денеска со песнички,

Повеќе

Министерката Тренчевска на средба со гевгелиските пензионери

Здружението на пензионери од Гевгелија брои над 4.500 членови, располага со

Повеќе

Од 1 септември мерки за заштеда на струја

Владата донесе мерки за заштеда на струја до 15 отсто – за домаќинствата и

Повеќе

Невреме во Кавадарци ги поплави и оштети улиците

Обилните врнежи во Кавадарци поплавија подруми од куќи, а оштетена е и главната

Повеќе

Нова инвестиција e.GO во Македонија,вредна 100 милиони евра

Најновата инвестиција во државата доаѓа од Германија и ќе ја претвори

Повеќе

Кривични пријави за двајца гевгеличани

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Д.(32) од Гевгелија, поради

Повеќе

Одземен пасошот на Жан Митрев како мерка за обезбедување

На барање на ЈО, судија на претходна постапка го прифати предлогот и на

Повеќе

Повредени 35 лица во сообраќајка кај Марвинци

Возач на камион кој вчера се преврте со својот нелегален товар - мигранти кај

Повеќе

Превртен камион кај Марвинци, повредени 29 лица

Во сообраќајка која се случила вечерва кај с.Марвинци, повредени се 29 лица.

Повеќе

РКЕ ги намали цените на горивата

Најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика носи надолна корекција

Повеќе

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.