Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Новоформираната партија на Стевчо Јакимовски- „Граѓанска Опција за Македонија“ - ГРОМ,  првиот ден од март одржа основачко собрание во Гевгелија

Командант на Црноморската флота им издаде на Украинците ултиматум - или предавање или напад!

Руската Влада испраќа војска, а опозициониот лидер Кличко повикува на мобилизација!

Тука сме да кажеме стоп за сиромаштијата

Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм

Маршот се организира со повикот: Излези на марш против сиромаштијата, која е секоја година се поголема, Излези на марш, за да бидеш достоинствен, Затоа што е пет до 12!

Со тупаници го принудија да клекне и да се поклони пред жртвите на плоштадот во Киев

Тврдиот и непопустлив Јануковиќ заминал од Киев, објаснувајќи дека тој сеуште е на функција

Најмалку седум лица се убиени во денешните судири меѓу демонстрантите и полицијата во Киев, јави британска телевизија Би-Би-Си, а украинската министерка за правда Елена Лукашс ги обвини лидерите на опозицијата за насилството

При обид да ја урнат заштитната ограда пред Владата, дојде до судир помеѓу полицијата и стечејците. До физички контакт дојде и помеѓу претедателката на УНИТ, Лилјана Георгиевска и неколку припадници на полицијата, по што таа беше приведена. 

Страница 225 од 229

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.