Топ Новости
Две Кривични пријави за 2-ца гевгеличани - Четврток, 22 Септември 2022 18:33
Приведен бегалец од Затвор Гевгелија - Вторник, 20 Септември 2022 14:05
Грешка
  • JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со id: 43

Жените борци незадоволни од статусот во општеството - факт е дека Македонија е на последно место во земјите од поранешна Југославија во почитувањето на правата на жените

Меѓународниот ден на жената одбележан со марш во градот на текстилните работнички, каде од 7.000 вработени текстилци, 6.000 се жени

Скандал: 20 вработени на македонски шуми од Кавадарци пред отпуштање од работа

Парламентарните партии едноласно гласаа „за“ иницијативата на ДУИ за предвремени парламентарни избори

Една милијарда долари пакет помош за Украина денеска вети Американскиот државен секретар Џон Кери

Новоформираната партија на Стевчо Јакимовски- „Граѓанска Опција за Македонија“ - ГРОМ,  првиот ден од март одржа основачко собрание во Гевгелија

Командант на Црноморската флота им издаде на Украинците ултиматум - или предавање или напад!

Руската Влада испраќа војска, а опозициониот лидер Кличко повикува на мобилизација!

Тука сме да кажеме стоп за сиромаштијата

Одгледувањето на најскапиот цвет на светот - виолетовиот шафран носи приходи до 30.000 евра за еден килограм

Страница 229 од 234

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.