Вирусна инфекција, утврдена кај децата од Детско одделение во Гевгелија, нема ковид Featured
Нема ковид, нема нов сој на ковид, нема паразит, нема стрептокока, туку само разбуден имунитет кај децата кои подолго време…
Д-р Софијанова од Гевгелија: Вирус или зачмаеност на имунолошкиот систем кај децата Featured
Тим од лекари специјалисти од Универзитетската Детска Клиника од Скопје на чело со директорката д-р спец. педијатар Аспазија Софијанва претпладнево…
Бесплатниот скрининг на дојка извршен кај 500 жени од Гевгелија и регионот Featured
Проектот на Општа Болница Гевгелија „HEALTH – INFO“ кој се спрoведува веќе годинаипол претставува меѓународна соработка за следење и подобрување…
Д-р Окова: Во Општа Болница Гевгелија вакцинирани околу 3.000 граѓани Featured
Во Општа Болница Гевгелија веќе три месеци како се спроведува имунизација на населението против коронавирусот Sars-Cov-2 и заклучно до денеска…
Во Националниот систем „Мој Термин“ е воведена можноста за издавање на сертификат за прележан Ковид 19, известуваат од Министерството за…
Гевгелија од денеска е општина без корона Featured
По десет месеци во континуирна епидемиолошка корона инфицираност на дел од граѓаните Гевгелија денеска е град без ниту еден активен…
Пратка од 500.000 вакцини „Синовак“ пристига во МК Featured
Претпладневно на скопскиот аеродром слета првиот авион со вакцини од „Синовак“, а попладне се очекува да пристигнат и останатите количини.…
Во 12 општини во државата нема корона активни случаи Featured
Во 12 општини во државата, или 1/3 од 35-те општиини каде Институтот за јавно здравје ја следи состојбата со короната…
Корона статус: 2 позитивни во Гевгелија, нема починати во државата Featured
Изминува десетиот месец од третиот и најсилен корона бран во државата, а епидемиолошката состојба е до толку подобрена што веќе…
Страница 13 од 62

 
 

 

 
 

Не пропуштајте ...

2014 Сите права задржани © ГевгелијаНет
Не е дозволено превземање на вестите без писмено одобрување.